Menu

O trenowaniu, zdrowiu, chudnięciu i motywacji

To blog dla każdego. Przede wszystkim dla tych co niespecjalnie lubią aktywność fizyczną a świat fitness nie ma im nic do zaoferowania. Dla zapracowanych, zagonionych, czasem wypalonych.

"Figura supermodelki od zaraz" - za takie hasła trzeba karać

personalny-trener.com

szczup_dziewczyna_zmzm

"Figura supermodelki od zaraz – podaruj sobie prezent na Święta!" - takiego maila w okresie świątecznym przysłała mi niejaka Emilia. 
Wysyłanie takiego maila do kogoś kto ma w adresie personalny-trener.com musi świadczyć o  pewności posiadania przełomowej informacji lub kompletnej ignorancji i braku instynktu samozachowawczego. Oczywiście chodziło o to drugie. 
Mail zawiera zdjęcie dziewczyny, na oko 19 lat, która nie zna tematu nadwagi ani otyłości nawet z opowiadań, przyklejającą sobie magiczny plaster do swojego szczupłego brzucha, zaś napis obok głosi "Marzenia się spełniają - w te święta dostaniesz sylwetkę, jakiej zawsze pragnęłaś!" 
Kliknąłem na te mądrości i zostałem przeniesiony na pseudo stronę internetową, na której znalazłem informacje, że pan Francuz, którego nie można nigdzie znaleźć, przeprowadził w instytucie, który nie istnieje, badania, których wyników nigdzie nie ma. 
I na podstawie wyników owych badań, powstał magiczny plaster, dzięki któremu schudniesz nawet 8 kilo w 10 dni. 
Nie ma słowa o producencie, danych rejestracyjnych itp. Za to są typowe zdjęcia kobiet przed i po i to co doprowadza mnie do szału 
"chudłam bez wysiłku". A jedynym aktywnym linkiem jest ten przenoszący cię na stronę "zamów plastry".
No dobra, możemy powiedzieć, że skorzystanie z takiej oferty to szczyt naiwności. Może i tak. Natomiast historie wielu osób chorujących na otyłość są nieraz tak dramatyczne i złożone, że czasem chwytają się i takich złudnych nadziei, bo w danej chwili są jedyną rzeczą, której mogą się chwycić. 
Nawiasem mówiąc, nie ma  bardziej lekceważonej, wyśmiewanej i mającej przyzwolenie na oszustwa reklamowe choroby niż właśnie otyłość. 


 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© O trenowaniu, zdrowiu, chudnięciu i motywacji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci